Jste zde:

Co tvrdí odborníci?

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, VSTUPTE DO DISKUZE

odpoví Vám specialista, gynekolog a porodník
MUDr. Jaroslav Kotrba

 

Mnohé výhody stimulace hudbou v prenatálním vývoji dítěteBěhem posledních několika let nové vědecké výzkumy jasně ukazují, že přehrávání hudby během těhotenství přináší mnoho výhod pro dítě i rodiče. Zvláště jde o pozitivní vliv na vývoj mozku plodu, prenatální učení, snížení stresu v těhotenství, zlepšení dětských spacích návyků po narození, a možnost skvělého propojení s dítětem v děloze.

SNÍŽENÍ STRESU během těhotenství

"Pre-Natalní stres velmi pravděpodobně poroste, pokud má dítě příznaky hyperaktivity, kognitivního zpoždění, úzkosti a deprese. Stres během těhotenství také zvyšuje riziko vzniku autismu u dítěte, ve vzácných případech schizofrenie. Stresovaným matkám se často narodí děti s nižší porodní váhou, což může být ukazatelem na ischemickou srdeční chorobu v pozdějším věku. "

 Vivette Glover, profesor prenatální psychobiologie, Imperial College Londýn

 

"Když je matka během těhotenství extrémně stresovaná, produkuje hormony zvané glukokortikoidy, které procházejí skrz placentu k dítěti a mohou ovlivnit vývoj ledvin a srdce dítětě." - Dr. Karen Moritz, University of Queensland školy biomedicínské vědy.

 

"Stres a řada nepříjemných zkušeností mohou aktivovat emocionální okruhy. Ale vraťme se k našemu hlavnímu tématu, hudba má schopnost transformace emocí v lásku, chvíle štěstí a něhy a přispívá tak k harmonickému rozvoji dítěte." - Musica prenatální, vědecké objevy.

 

"93% jedinců bylo pozitivně ovlivněno hudbou. Typické reakce byly, že hudba působí mimořádně relaxačně, je dobrá proti stresu a povzbuzující. Nikdo nebyl ovlivněn negativně." - Nezávislá 12-ti týdenní studie hudebníků a skladatelů, Claus Jensen a Henrik D Birk Aaboe.

 

"Pokud jde o nepřímý vliv na dítě / batole, kterého je působením hudby dosaženo, zvláště když jsou rodiče klidní, nemůžeme vyvodit určité závěry naší studie. 57% dotázaných rodičů věří, že existuje souvislost mezi stresem a neklidem jejich dětí. "- Nezávislá 12-ti týdenní studie hudebníci a skladatelé, Claus Jensen a Henrik D Birk Aaboe.

"Protože dítě v matčině lůně disponuje silně vyvinutým smyslem pro vnímání zvuku, po jeho opuštění nitroděložního prostředí mají zvuky pouštěné do dělohy schopnost výrazně zlepšit zdravotní stav dítěte. Ukolébavky zvyšují zásobování krve kyslíkem, zdravý spánek a hmotnost novorozenců. Navíc, snižují podrážděnost, zlepšují sací schopnosti, zkracují délku pobytu v nemocnici, zvětšují obvod hlavy indikující velikost mozku. Vědci zjistili, že děti s nízkou porodní hmotností, jejichž obvod hlavy nemá dostatečně rychlý růst, ukazují na snížení kognitivních schopností v pozdějším věku. "- Dr. Fred Schwartz, a Dr. Jayne Standley.

 

ZLEPŠENÍ SPÁNKOVÝCH NÁVYKŮ  po narození

"Když slyší novorozenec hudbu, kterou poslouchal ještě v děloze matky, více jí, spí a méně křičí. K tomu nedochází z důvodu zvláštní péče, ale kvůli síle a pozitivním vazbám vytvořených láskou k hudbě. "- Vivette Glover, profesor prenatální psychobiologie, Imperial College London.

 

"Děti si pamatují hudbu, kterou slyšely v děloze matky, více než rok poté. Některé matky zjistí, že pouštění uklidňující hudby, kterou poslouchaly před porodem, uklidňují dítě i po narození. - Keith Whiting, 3 druhy hudby, kterým se musíte vyhnout, pokud jste těhotná.

 

"Děti, které jsou v lůně matky stimulovány, vystavovány vlivům zvukovým, vizuálním,  motorickým a jazykovým, takové děti lépe spí, dokáží lépe reagovat na případné nebezpečí a mnohem více vnímají své prostředí, okolí i obsah, než děti, které nebyly vystaveny žádné z forem prenatální stimulace. "- Thomas Verny, M.D. a Rene van de Carr.

 

"Poté, co jsme začali pouštět hudbu a zpěv našim dvojčatům, hned napoprvé jsme cítili jako bychom jim pomáhali cítit se lépe. Od toho dne mé děti milují Vivaldiho, kterého jsme jim pouštěli. Dokonce i dnes je uklidňuje a pomáhá jim spát. "- Tamar Weiss, Kouzelné Melodie: Přínos hudby pro Vás a Vaše předčasně narozené dítě.

 

Vazba s dítětem v průběhu těhotenství

"Hudba pomáhá při sbližování. Představte si radost, kterou sdílíte se svým dítětem, když se pohupujete v rytmu Vaší milované krásné melodie." - S. Joanna Robledo, hudba a vaše děťátko.

 

"Měl by to být zvláštní čas radosti a spojení sdílené mezi vámi,/ partnerem a dítětem. Pamatujte si, nejde o množství času, ale kvalitu nádherných zážitků sdílených společně." - Jennifer Lacey, Hudba v lůně: Pouto s dítětem před narozením.

 

"Opakovaná expozice na stejnou píseň a hlas matky mají pro dítě pozoruhodný přínos, a také pro nastávající maminku. Koncentrace na relaxaci a příchod dítěte produkují zklidňující chemické látky v krvi, které jsou dítěti předávány prostřednictvím placenty. Tyto chemické látky umožňují matce a dítěti“. – Prenatální souznění

 

"Pravidelná stimulace hudbou v prenatálu může některým dětem poskytnout pocit jistoty a relaxace po narození. Vy a vaše dítě tak rychle najdete skvělý způsob, jakým lze rozvíjet emoční a intelektuální potenciál, což je výhoda, kterou tato metoda může přinést. "- Jennifer Lacey, Hudba v lůně: Pouto s dítětem před narozením

 

"Reakce nenarozeného dítěte na hudbu závisí na tom, zda se jedná o hudbu "k vstávání anebo spaní" a síle vztahu mezi matkou a dítětem do hudby samotné. Mateřské city jsou nějakým způsobem převedeny na nenarozené dítě. Jinými slovy, když plod slyší hudbu, je ovlivněn emocionálními reakcemi matky. "- Hans Zimmer, Early Years

 

"79% těhotných žen cítí reakce plodu a to buď často, občas nebo zřídka. Některé matky mohou přímo vnímat, že se plod uklidnil po pouštění hudby." - Nezávislá 12 - ti týdenní studie hudebníků a skladatelů, Claus Jensen a Henrik D Birk Aaboe

 

Položte ZÁKLADY PRO UČENÍ

"Studie prokazují, že hudba pouštěná vašemu nenarozenému dítěti pomáhá: usnadnit jeho intelektuální rozvoj, zvýšit pozornost dítěte, komunikaci matky a otce skrze lásku, rozvíjet vzdělávání, jazykové a paměťové schopnosti, stimulovat latentní hudební schopnosti" - Thomas Verny, MD, John s Kelly, Tajný život nenarozeného dítěte.

 

"Děti, které byly "koupány" v hudbě a motivovány tímto způsobem, obvykle dosahují lepších výsledků v matematice a čtení. Zpívání ukolébavek a vyprávění dítěti ještě před narozením, stimuluje začátky mluvení. Připravuje dítě na mluvení." - Podle Janellen Huttenlocher, University of Chicago - Musica prenatální, vědecké objevy.

 

"Nedávné studie a četné pokusy vědecky prokazují, že nenarozené dítě má schopnost vidět, slyšet, cítit a dokonce se UČIT, i když je ještě v děloze. Během třetího trimestru těhotenství je plod schopen, poznat, že jej již slyšel a interpretovat jeho význam."- Dr. Sheila Woodward, předseda pro hudební výchovu a odborný asistent na hudební výchovu, University of Southern California.

 

Evidujeme také existenci paměti a schopnosti učit se. Nenarozené dítě nejen slyší, ale je schopno rozlišovat hlavní součásti hudby a jazyků, kterými jsou:.. Rozsah, délka, intenzita a zabarvení" - Dr. Sheila Woodward, předseda pro hudební výchovu a odborný asistent na hudební výchovu Univerzita Jižní California California.

 

"Napříč historií, rodiče vždy uklidňovali novorozence uklidňujícími ukolébavkami a opakovanými uklidňujícími tóny. V těchto dnech je již možné doložit zdravotní přínosy této praktiky na novorozence a zvláště na předčasně narozené děti. Hudba logicky zasahuje, protože je strukturovaná a sekvenční. Je-li klidný, uklidňující rytmus a melodie zapadají do prostředí, podporují a povzbuzují jedince v daném prostředí, aby se stal vyrovnaným a klidným. "- Jan Schreibman, muzikoterapeut metodistické dětské nemocnice, Indianapolis, IN.

 

"Plod může vidět, slyšet, zkoušet, na primitivní úrovni se v děloze učit a poznávat. Nejdůležitější je, že může cítit, ne jako dospělý, ale přesto cítí." - Thomas Verny, MD, John s Kelly, Tajný život nenarozeného dítěte.


Moderovaná diskuse


Doporučujeme

Prodloužené řasy - www.prodlouzenerasy.cz

Vyberte si z rozličných produktů zajišťujících permanentní prodloužení řas

Perfect Salon - www.perfectsalon.cz

Bezbolestná liposukce, bělení Zubů, kosmetika a další služby pro krásu žen

For Beauty - www.for-beauty.cz

Omládněte s naší kosmetikou, nechte si ji vyrobit na zakázku


<<<<< >>>>


close

<<<<< >>>>